Slávek Šámal pro ŽN


Vážená Žižkovská noci,

dovoluji si Vám nabídnout pro program nabídnout své skoro akustické vystoupení (zvukové ukázky písniček níže).

Po několika vystoupeních na Žižkovské noci se skupinou Chip&Co. s americkým zpěvákem si dovoluji nabídnout své vystoupení v češtině také s mými autorskými písničkami, které sice ve studiu vznikají se spoustou kytar a elektroniky, ale jelikož jsou to prostě písničky, hraji je i jako samostatný písničkář, byť s malou podporou elektronických efektů.

Moje loňské album Rubicon je samozřejmě plně v češtině (po předchozím předloňském „anglickém“ CD s americkým zpěvákem Chipem Doehringem) a nabízí všechny autorské písně s výjimkou jedné bretaňské, u které jsem ale s laskavým svolením autora a držitele práv mohl text přeložit do češtiny, protože mi původní text přišel výborný a skvělý pro současnou dobu.

Potřebné vybavení pro ozvučení není složité, vystupuji v tomto případě s akustickou kytarou, zpěvovým mikrofonem, looperem, hlasovým harmonizérem a elektronickým bubnem (manuálně hraným). Stačí mi 2 XLR/jack vstupní linky a vše si mohu smíchat u sebe, případně mohu dát zvukaři jednotlivé linky, tedy 2x mikrofon, 2x kytara a 1x buben. Pokud je v místě nedostatečná aparatura, mohu si vzít i vlastní (ale jen v případě, že tam lze zaparkovat).

Takto vypadá (pro ilustraci potřebného prostoru pro vystoupení) pódiová výbava, tedy několik krabiček, mikrofon a kytara, tedy nic velkého, velikost ok pro stage i pub:

Ukázky z připravovaného EP Řetězy:

Slávek Šámal – Řetězy
Slávek Šámal – Hladový dny


Krátký sestřih z CD Slávek Šámal – Rubicon (2023) pro rychlou představu (4 minuty):

Sestřih z CD Rubicon

Pár celých písniček z CD Rubicon:

Slávek Šámal: Dvě kačky

Slávek Šámal: Rubicon
Slávek Šámal: Padlí andělé
Slávek Šámal: Drž si mne
Slávek Šámal: Ženský a rum
Slávek Šámal: Adam a Eva

Všechny skladby jsou autorské (hudba i text Slávek Šámal) s výjimkou skladby Ženský a rum, která je českou verzí francouzské Du rhum, des femmes (Gary Wicknam, 1988, skupina Soldat Louis, český text Slávek Šámal)

Krátké bio: Slávek Šámal: Kytarista mnoha rockových kapel, který aktuálně více směřuje do popových a pop-rockových vod. Od devadesátých let hrával se spíše „motorkářsky“ laděnými skupinami jako Easy Rider či Bubs’n’Beer, posléze si zkusil i slepou uličku českých zábav s TAM, přes 15 let také vystupuje s Viktorem Sodomou (Matadors,…), pro kterého také vytvořil novou skupinu Viktor Sodoma a Parní stroj (od 2021). Posledních šest let také spoluvytvářel USA/CZ skupinu Chip&Co. s americkým zpěvákem Chipem Doehringem, pro kterou napsal i velkou část repertoáru (CD Full Circle 2022). V posledních letech ale oprášil i svůj starý akordeon a jeho hudba začala i víc čerpat z jeho milované Francie a více směřuje k pop-rocku s přídavkem etnických nástrojů, jako jsou flétny, dudy, akordeony a různé perkuse, které se pak pojí s elektronickými beaty i rockovými kytarami.

Nové CD album Rubicon v názvu symbolizuje jak překročení rámce rockové muziky do volnějšího světa hudby obecně, tak i ty lidské těžkosti, které trochu brání udělat spoustu věcí a snů (nejen tu v textu stejnojmenné písně), trochu nadneseně třeba až nyní se odvážil udělat ten těžký krok, nebýt jen schovaný za zpěváky, a jít s kůží na trh v podobě sólového alba.

Krásný den přeje Slávek Šámal (734 152 981, slavek@slaveksamal.com )