Pro Rock&Pop


Vážená Rock&Pop redakce,

dovoluji si Vám představit své nové CD a nabídnout rovnou k online poslechu. CD Rubicon vychází 21. března jak na fyzickém CD, tak rovněž na Spotify a Apple music. Křest desky proběhne 21. března od 21:00 v pražském klubu Vagon.

I když to zdaleka není moje první CD, je po předchozím loňském „anglickém“ CD s americkým zpěvákem Chipem Doehringem toto CD výrazněji zaměřené spíše na pop a mainstream/radio publikum – a je toto zase kompletně v češtině.

Obsahuje jak vyloženě (radio) pop písničky (trochu „pro holky“) jako O snech, Padlí andělé či Nahá, takové optimisticky společensko-hospodské jako úvodní Dvě kačky (či jedinou neoriginální Ženský a rum, která původně pochází z Bretaně a dostala můj český text), ale i rockovější jako Každý ví a Moje hvězdy padaj.

Zde je tedy k poslechu pro Vás CD Rubicon (abych vám neplnil emailové schránky nevyžádanými velkými daty), nejprve tedy takový rychlý spíše refrénový sestřih, pak jednotlivé celé písničky a dole i odkaz pro případné stažení.

Nejprve průlet CD Rubicon pro rychlou představu (4 minuty):

Sestřih z CD Rubicon

Kompletní CD Rubicon:

Slávek Šámal: Dvě kačky

Slávek Šámal: O snech

Slávek Šámal: Moje hvězdy padaj
Slávek Šámal: Nahá
Slávek Šámal: Rubicon
Slávek Šámal: Padlí andělé
Slávek Šámal: Drž si mne
Slávek Šámal: Každý ví
Slávek Šámal: Slzy Glencoe
Slávek Šámal: Ženský a rum
Slávek Šámal: Adam a Eva

Všechny skladby jsou autorské (hudba i text Slávek Šámal) s výjimkou skladby Ženský a rum, která je českou verzí francouzské Du rhum, des femmes (Gary Wicknam, 1988, skupina Soldat Louis, český text Slávek Šámal)

Všechny skladby můžete stáhnout také v zip archivu (mp3, 320kbps) z odkazu:
http://www.slaveksamal.com/wp-content/uploads/2023/03/Slavek_Samal-Rubicon-2023-mp3.zip

Krátké bio: Slávek Šámal: Kytarista mnoha rockových kapel, který aktuálně více směřuje do popových a pop-rockových vod. Od devadesátých let hrával se spíše „motorkářsky“ laděnými skupinami jako Easy Rider či Bubs’n’Beer, posléze si zkusil i slepou uličku českých zábav s TAM, přes 15 let také vystupuje s Viktorem Sodomou (Matadors,…), pro kterého také vytvořil novou skupinu Viktor Sodoma a Parní stroj (od 2021). Posledních šest let také spoluvytvářel USA/CZ skupinu Chip&Co. s americkým zpěvákem Chipem Doehringem, pro kterou napsal i velkou část repertoáru (CD Full Circle 2022). V posledních letech ale oprášil i svůj starý akordeon a jeho hudba začala i víc čerpat z jeho milované Francie a více směřuje k pop-rocku s přídavkem etnických nástrojů, jako jsou flétny, dudy, akordeony a různé perkuse, které se pak pojí s elektronickými beaty i rockovými kytarami.

Nové CD album Rubicon v názvu symbolizuje jak překročení rámce rockové muziky do volnějšího světa hudby obecně, tak i ty lidské těžkosti, které mi trochu bránily udělat spoustu věcí (nejen tu v textu stejnojmenné písně), trochu nadneseně třeba až nyní se odvážil udělat ten těžký krok, nebýt jen schovaný za zpěváky, a jít s kůží na trh v podobě sólového alba.

Krásný den přeje Slávek Šámal (734 152 981, slavek@slaveksamal.com )